SPORTS ON TV/RADIO

ARENA FOOTBALL

7 p.m., CBSSN, Cleveland at Philadelphia

AUTO RACING

8 a.m., FS2, FIA Formula E Championship qualifying; Paris (taped)

11:30 a.m., FS1, FIA Formula E Championship race; Paris (taped)

4 p.m., ABC, Indianapolis 500 qualifying

4:30 p.m., FS1/1150 AM/93.5 FM, NASCAR, The Monster Energy Open qualifying; Concord, N.C.

6 p.m., FS1/1150 AM/93.5 FM, NASCAR, The Monster Energy Open (non-points race); Concord, N.C.

8 p.m., FS1/1150 AM/93.5 FM, NASCAR, Monster Energy Series All-Star Race; Concord, N.C.

BOXING

6 p.m., SHO, Davis vs. Walsh, for Davis' IBF junior lightweight title; Russell Jr. vs. Escandon, for Russell's WBC featherweight title and Uzcategui vs. Dirrell, for vacant IBF interim super middleweight title

10 p.m., FS1, Benavidez vs. Medina, WBC super middleweight eliminator

10:15 p.m., HBO, Crawford vs. Diaz, for Crawford's WBO/WBC junior welterweight title

COLLEGE BASEBALL

Noon, SEC, Arkansas at Texas A&M

1 p.m., CBSSN, South Florida at Central Florida

3 p.m., SEC, Georgia at South Carolina

4:30 p.m., ESPNU, LSU at Mississippi St.

7:30 p.m., ESPNU, Florida St. at Louisville

10:30 p.m., ESPNU, BYU at Gonzaga

COLLEGE LACROSSE

Noon, ESPNU, Duke vs. Ohio St.

2:30 p.m., ESPNU, Denver vs. Notre Dame

COLLEGE SOFTBALL — NCAA TOURNAMENT

Noon, ESPN, teams TBA

Noon, ESPN2, teams TBA

2:30 p.m., ESPN, teams TBA

2:30 p.m., ESPN2, teams TBA

5 p.m., ESPN, teams TBA

5 p.m., ESPN2, teams TBA

7:30 p.m., ESPN2, teams TBA

10 p.m., ESPN2, teams TBA

CYCLING

3 p.m., NBC, Amgen Tour of California, Stage 7

DRAG RACING

3 p.m., FS1, NHRA qualifying; Topeka, Kan.

GOLF

8 a.m., GOLF, European PGA; Sicily, Italy

1 p.m., GOLF, PGA; Irving, Texas

3 p.m., CBS, PGA; Irving, Texas

3 p.m., GOLF, Champions; Birmingham, Ala.

5 p.m., GOLF, LPGA; Williamsburg, Va.

7 p.m., GOLF, Web.com; Greer, S.C. (taped)

HORSE RACING

2:30 p.m., NBCSN, Preakness Prep races; Baltimore

5 p.m., NBC, Preakness Stakes (post time schedule for 6:45 p.m.); Baltimore

MAJOR LEAGUE BASEBALL

2 p.m., MLB, Milwaukee at Chicago Cubs OR Kansas City at Minnesota

4 p.m., SUN, N.Y. Yankees at Tampa Bay

5 p.m., MLB, Cleveland at Houston OR N.Y. Yankees at Tampa Bay (games joined in progress)

7 p.m., FOX, L.A. Angels at N.Y. Mets

10 p.m., FSN, Miami at L.A. Dodgers

10 p.m., MLB, Miami at L.A. Dodgers OR Chicago White Sox at Seattle

MINOR LEAGUE BASEBALL

4 p.m., 1230/1490 AM, Daytona at Tampa (DH)

MOTORSPORTS

6 p.m., NBCSN, AMA Motocross; Rancho Cordova, Calif.

NBA PLAYOFFS 

9 p.m., ESPN, Golden State at San Antonio

NHL PLAYOFFS

7:15 p.m., NBC, Nashville at Anaheim

PREP SOFTBALL — CLASS CHAMPIONSHIPS

10 a.m., SPECTRUM, 5A, Coral Spring Charter vs. Eustis

12:30 p.m., SPECTRUM, 6A, Land O'Lakes vs. Plantation American Heritage

3 p.m., SPECTRUM, 7A, Niceville vs. Fort Myers

5:30 p.m., SPECTRUM, 8A, Orange Park Oakleaf vs. Wellington

8 p.m., SPECTRUM, 9A, Winter Garden W. Orange vs. Palm Harbor University

RUGBY

9 a.m., NBCSN, Exeter vs. Saracens

Midnight (Sunday), FS2, NRL, Knights vs. Panthers

SOCCER

6:50 a.m., FS1, FIFA U-20 World Cup, S. Korea vs. Guinea

9:30 a.m., FOX, Bayern Munich vs. Freiburg

9:30 a.m., FS1, Hamburg vs. VfL Wolfsburg

9:30 a.m., FS2, whip-around coverage of matches

12:50 a.m. (Sunday), FS1, FIFA U-20 World Cup, Zambia vs. Portugal

3:50 a.m. (Sunday), FS1, FIFA U-20 World Cup, S. Africa vs. Japan

3:50 a.m. (Sunday), FS2, FIFA U-20 World Cup, Iran vs. Costa Rica

Sources: AP, tvguide.com (listings subject to change)

LOCAL CALENDAR

AUTO RACING

At New Smyrna Speedway (Super Late Models, Super Stocks, Mod Minis, Bombers), 7:30 p.m.

At Volusia Speedway Park in Barberville (Ironman 100, Hobby Stocks, Mini Stocks, Gladiators), 8 p.m.

COLLEGE BASEBALL

B-CU vs. Norfolk St. at MEAC Tournament (Game 2 follows if B-CU loses), 1 p.m.

Stetson at Lipscomb, 2 p.m.

DOG RACING

Daytona Beach Kennel Club, 1:05 p.m., 7:25 p.m.

MINOR LEAGUE BASEBALL

Daytona at Tampa (DH), 4 p.m.

PREP FOOTBALL

Trinity Christian at Space Coast, 7 p.m.